Roboty ziemne

Profesjonalne roboty, niwelacja terenu

 

Każdy, kto marzy o budowie własnego domu powinien wiedzieć, że grunt musi najpierw zostać odpowiednio do tego przygotowany. Bez tego kroku budowa nie może się odbyć. Roboty ziemne to przede wszystkim wykopy pod fundamenty, ale także wyrównywanie terenu za pomocą koparek czy spycharek, czyli tak zwanego ciężkiego sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc są to wszelkie działania, które umożliwiają umieszczenie obiektu na danym gruncie.

 

Czym dokładnie są roboty ziemne?

 

Roboty ziemne to nic innego jak praca z naturalnym gruntem - jego wydobywanie, usuwanie z placu budowy oraz przemieszczanie czy kształtowanie podłoża. Wszystkie te działania opierają się o wymagania zawarte w projekcie. Roboty ziemne wykonywane są w przypadku budowli podziemnych, fundamentów budowli nadziemnych, ale także przy kształtowaniu terenu pod nawierzchnie czy budowę podziemnej instalacji. Zazwyczaj kojarzą się one z koparką i dużymi ilościami wydobytej ziemi, lecz mogą też wyglądać nieco inaczej. W przypadku bardzo twardych gruntów, takich jak na przykład skała, stosuje się materiały wybuchowe, gdyż nic innego nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Drobniejsze prace mogą być natomiast wykonywane ręcznie.

Roboty ziemne to między innymi niwelacja terenu i usługi koparką

Niwelacja terenu, usługi koparką

 

Nasza firma w profesjonalny sposób zajmie się przygotowaniem gruntu pod budowę. Kompleksowy zakres usług, w skład których wchodzi między innymi niwelacja terenu czy usługi koparką, sprawi, że teren będzie odpowiednio ustabilizowany i utwardzony. Nowoczesny sprzęt budowlany umożliwia szybkie, sprawne oraz precyzyjne wykonanie prac, a doświadczeni fachowcy dbają o to, by były one zgodne z oczekiwaniami naszych Klientów. Każde zlecenie traktowane jest przez nas w sposób indywidualny i dostosowany do potrzeb oraz wymagań danej osoby. Ciągle staramy się udoskonalać nasze usługi oraz podnosić kwalifikacje pracowników. Wszelkie prace wykonujemy w sposób rzetelny i zgodny z przepisami budowlanymi oraz zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Profesjonalnie wykonane roboty ziemne

 

Roboty ziemne są konieczne właściwie przy każdej budowie, nieważne czy chodzi o wykopanie pod fundamenty, zwykłe wyrównanie podłoża czy na przykład przygotowanie gruntu pod staw. Oczywiście można zrobić to samodzielnie, jednak zdecydowanie lepiej jest zlecić wykonanie takiej usługi profesjonalnej firmie, która posiada specjalistyczny sprzęt. Zlecenie robót ziemnych fachowcom sprawi, że prace zostaną ukończone dużo szybciej. Ponadto zleceniodawca otrzymuje gwarancję na wykonane usługi, a więc ma pewność, że wszelkie podjęte przez firmę działania były na jak najwyższym poziomie.

Niektórym może się wydawać, że roboty ziemne to nic skomplikowanego i samodzielnie wykonują poszczególne prace, żeby móc zaoszczędzić nieco pieniędzy. Prawda jest jednak taka, że firma zajmująca się przygotowaniem gruntu przyjmując zlecenie podejmuje się bardzo odpowiedzialnych zadań. Nieprawidłowe wykonanie robót ziemnych może być katastrofalne w skutkach, wobec czego bardzo dokładnie podchodzimy do każdego zlecenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to od naszych działań zależą kolejne etapy stawiania budynków, dlatego każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie i traktujemy niezwykle poważnie.